Psikolog Aydın ŞENSOY

Güzel Başlangıçlara Kapı Aralamak

Öncelikle herkese merhabalar. Psikolog ve Aile Danışmanı Aydın Şensoy. Mesleki hayatım hakkında biraz başlangıç yaparak kendimi sizlere tanıtmak isterim. Psikolog olma yolunda ki sürecim öğrencilik yıllarıma dayanmaktadır. Lise yıllarımda almış olduğum karar neticesinde Psikolog olma yolunda ilerledim. Öğrencilik yıllarımda edindiğim tecrübeler ile şuan psikolog olarak yazımı yazmanın şükrü ve mutluluğu içerisindeyim.

Elbette psikoloji lisans eğitimim meslekte tek başına yeterli değildi. Teorik bilgilerimi, pratik ile örtüştürmem gerektiğini biliyordum… Lisansımı tamamladıktan sonra iki eğitim öğretim yılı boyunca resmi bir okulda ücretli öğretmen olarak çalıştım. Ancak orada alaylı çalışan ben; kendi işimi yapma düşüncesine taşıyordu her seferinde beni. Ve klinik ortamda danışanlarımı kabul edebileceğim dolayısıyla mektepli çalışacağım kendi mesleğime yöneldim. Öğretmenlik hayatım boyunca eğitimleri takip ediyor ve katılım sağlayarak teorik anlamda bilgi heybeme farklı şeylerle doldurmanın keyfini yaşadım. Aile danışmanlığı eğitimimi tamamladım. Ofisimi açtıktan sonra ise Pedagojik Formasyonumu da alarak mesleki gelişimime farklı pencerelerden bakabileceğim çok güzel arkadaşlıklar edindim. Bununla da kalmayıp birçok farklı eğitimlere de dâhil olarak öğrenme yolculuğumda sürekli güçlenmeyi kendime amaç edindim. Çünkü psikolojinin derya deniz bir alan olduğunu ve sürekli gelişmek ihtiyacım olduğunun farkındayım. Bu bilinçte hareket ederek sürekli geliştim. Meslekte gördüğüm her danışan güçlenmemi sağlıyor ve deneyim oluşturuyor bana. Hayat hikâyelerini dinlemenin bireysel anlamda güç verdiğini de söylemeden geçemeyeceğim. 

Bundan sonra ki süreçte siz değerli okuyucularımla; psikoloji, aile, çocuk, insan ilişkileri ve daha birçok konuda çok yönlü yazılar kaleme almak istiyorum. Keyifle çalıştığım klinik ortam sürecimde sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyorum. Güzel başlangıçlara kapı aralayacak ilk yazımın akabinde, her hafta sizlerle buluşmak isterim. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir